top of page

Teksel Tekstil ITM 2022’de tekstilcilere yatırım cesareti verdi

Güncelleme tarihi: 9 Kas 2022


Portföyünde bulunan birçok marka ile Türk tekstil sektörünün farklı segmentlerine çözüm sağlayan Teksel Tekstil, başarılı bir ITM 2022 katılımını geride bıraktı. Örme ve terbiye salonlarında yer alan iki standında temsil ettiği markalar için özel bölümler oluşturan firma, küresel pazarda büyümeye dönük olumlu sonuçlar elde etti.

Fuar konusunda bir değerlendirme bulunan Teksel Tekstil A.Ş. Genel Müdürü Dursun Ferikel, uzun bir aradan sonra tekrar bir ITM fuarında buluşmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. “Nihayet pandeminin tüm olumsuz etkilerinden kurtulduğumuzu düşünüyoruz” diyen Ferikel, sözlerini şöyle sürdürdü; “Sektörün olimpiyat etkinliği ITMA 2019’dan sonra gerçekleştirilen en büyük tekstil makineleri fuarı ITM 2022 yerli ve yabancı ziyaretçi sayısı ve yüksek profiliyle bizi memnun etti. Her iki salonda yer alan iki standımızda mümessilliğini yürüttüğümüz 18 markaya gösterilen ilgi beklentilerimizi aştı. Kısacası, ITM 2022 bizim için iş anlamında başarılı, görüşmeler bağlamında da oldukça keyifliydi.”

Teksel Tekstil müşterileriyle değerli deneyimlerini paylaşıyor

Sektörde 35 yıllık köklü bir geçmişe sahip olduklarının altını çizen Dursun Ferikel, Türk tekstil sektörünün küresel rekabette öne çıkması, yeni yatırımlarla güçlenmesi için sektörle sıkı bağlara sahip olduklarını belirtti. Ferikel; “ITM 2022 fuarında yeni çözümleri tanıtmanın yanı sıra, bu bağlarımızı daha da güçlendirdik. Teknolojik yenilik kadar rekabet için bir vizyon da lazım ve biz sektörle birlikte bu vizyonu büyütmek için çalışıyoruz” dedi.

Pandemi döneminin Türk tekstil sanayisine yeni fırsat kapıları açtığını savunan Ferikel, bu süreçteki gelişmeleri şöyle özetledi: “Pandemi dönemi ile birlikte taleplerde de değişim yaşandı. Gelen taleplerin çoğunluğu yüksek teknolojiye sahip, verimliliği yüksek sistemler, düşük enerji kullanımı ve ham madde tasarrufu sağlayan çözümlere dönük oldu. Teksel Tekstil A.Ş. olarak temsilciliklerimizden gelen tüm dünyadaki eğilimleri müşterilerimize aktararak, global bir bilgi akışı sağladık. Böylece sanayicilerimiz verdiğimiz danışmanlık hizmeti ile yatırımlarını geçmiş yıllara nazaran daha da arttırarak sürdürdüler.”


Gümüş elyaf/iplik projeleri başarıyla devam ediyor

Teksel Tekstil’in birçok uluslararası markayı Türkiye pazarında temsil etmenin yanı sıra, kendi kurumsal kimliğiyle de AR-GE çalışmaları yürüttüğünü hatırlatan Dursun Ferikel, özellikle gümüşle ilgili özel çalışmaların başarıyla sürdüğünü aktardı. Ferikel; “%99,99 saf gümüş iplik, elyaf ve kumaş kaplamalı ürünler geliştiriyoruz. Bu yılki yeni ürünümüz UMORFİL elyafı ile gümüş ve pamuk elyafını karıştırarak 30/1 ve 40/1 numara iplikler ürettik. Bu iplikler ile anne ve özellikle de bebekler için sağlıklı ürünler üretmesi için Monogruppe şirketine destek veriyoruz. Ürün geliştirme süreçlerinin yanı sıra, şirkete danışmanlık ve pazarlama alanlarında da katkı sunuyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Comentarios


bottom of page