top of page

BIANCALANI Mükemmel Kumaş Hayalini AQUARIA ile Gerçekleştiriyor

Güncelleme tarihi: 15 Kas 2022

BIANCALANI Mükemmel Kumaş Hayalini AQUARIA ile GerçekleştiriyorSelülozik veya sentetik bir kumaşın, uluslararası moda ve ev dekorasyon tedarikçilerinin ilk tercihi olması için önemli bazı kriterleri karşılaması gerekir. Kumaşlarda canlı renkler, çekme olmaksızın yumuşak tuşe (şeftali tüyü) gibi üstün efektler ve daha fazlası için mükemmel fibrilasyon ve defibrilasyon süreçleri olmazsa olmazdır. Biancalani geliştirdiği ve ürettiği AQUARIA kontinü, açık en yıkama makinesi ile bu konuda kumaşlara değer katıyor. Üstelik bunlar, AQUARIA®’nın yapabildiklerinin sadece bir kısmı. Biancalani değişen moda ve tekstil endüstrisinin sürdürülebilirlik ve çevre dostu olma taleplerini, zamandan ve maliyetten tasarruf sağlayan çözümlerle buluşturarak yanıt veriyor.

Aslında, AQUARIA®, yıkama prosesinde kumaşı tek seferde sonsuza kadar ‘iyileştirmek’ için gereken mekanik hareketi yaratır. Defibrilasyon, kumaştaki boncuklanma/tüylenme gibi hataları yok eder ve böylece nihai tüketicinin giysileri yıkadığı zaman aynı kusurlarla karşılaşmamasını sağlar. Bu işlem her türlü kumaş için etkilidir. Martindale gibi tüylenme önleyici testler, AQUARIA® ile işlem görmüş kumaşların yüksek performanslı olduğunu açıkça gösteriyor.

Büyük ve üst düzey moda markaları bu sayede nihai müşterilerine nefes alabilir, kolay bakım ve ısıyı ayarlayabilme gibi özelliklere sahip giysiler sunabiliyor.

AQUARIA ile işlenen kumaşın değeri artıyor

Dahası, AQUARIA® ile terbiye edilmiş kumaşların boyanması çok daha kolay, renkleri daha canlı, keskin ve parlaktır. Birçok kez yıkanmış ve aşınmış gibi görünen çizgili renkler şeklinde, kusurlarla dolu kumaşların boyanması gibi sorunlar artık söz konusu değildir. Açıkçası, satınalma yöneticilerinin bu yıpranmış kumaşları dikkate alması beklenmez. Çünkü geniş seçeneklere sahiptirler ve gerçekten tasarımcıların ihtiyaç duydukları en iyi kumaşları almak isterler.

AQUARIA, sadece bunları yapmakla kalmıyor, aynı zamanda benzersiz bir kontinü açık en yıkama işlemi sağlıyor. Bu ise, halat formundaki terbiye işlemlerinde yaygın olan hataların engellenmesi sonucunda güvenli ve hatasız bir işlem anlamına gelir. Aslında diskontinü ve halat formundaki işlemler özel sonuçlara ulaşmayı çok zorlaştırdığı için, üreticiler sonunda kusursuz kumaş hedeflemeyi bıraktı ve hataları bu işin doğasında olan gerçekler gibi görmeye başladı. AQUARIA® kusursuz kumaştan vazgeçişe bir son veriyor. Burada anahtar kelimeler; ekonomik, faydalı ve tekrarlanabilir proseslerdir. Sürdürülebilirliği gerçeğe dönüştüren AQUARIA®, diğer tüm kontinü yıkama işlemlerinden farklı olarak düşük su tüketimi anlamına geliyor. Bu da, daha az kimyasal tüketimi demektir.

T-Klab mükemmel terbiye için çalışıyor

Mükemmel bir terbiye sürecine ilave olarak, başarılı olmak için ihtiyacınız olan şey, Biancalani’ nin T-Klab olarak da bilinen Teknolog Kulübü Laboratuvarıdır. T-Klab’a ve müşterilerden gelen yoğun geri bildirimler, kumaşın boyutsal stabilitesinin AQUARIA ile inanılmaz derecede iyileşme gösterdiğini doğruluyor. Buradaki terbiye işlemleri kumaşı doğal çekme ve kalıcı stabilite konumunun bulunduğu noktaya kadar gevşetir. Bu sebeple büyük ve üst düzey moda markaları, Biancalani Tekstil Makineleri ile işlem görmüş kumaşları özellikle tercih ediyor. Çünkü bu gerçek bir “Made in Italy” proses anlamına gelir.

Sonuç olarak, bir müşteri hedeflediği fibrilasyon ve defibrilasyon sonuçlarına ulaşamazsa, T-Klab ile iletişim kurmaları yeterlidir. Gereken donanım ve deneyime sahip olan T-Klab, Araştırma ve Geliştirme teknisyenlerinin müşteri ve pazarın ihtiyaçlarına göre en iyi çözümü incelediği ve bulduğu yer konumundadır.

Bu sonuçları kendi ürünlerinde görmek isteyenler kumaşlarını Biancalani T-Klab’a gönderebilir ve böylece farkın ne olduğunu görebilirler. Biancalani’nin yıllardır gerçekleştirdiği tüm testlerin sonuçları, selüloz, suni ve sentetik elyafların fibrilasyonu ve defibrilasyonu söz konusu olduğunda mükemmelliği gösteriyor. AQUARIA ile gerçekleştirilen kumaş testleri bütün merak edilenlere yanıt verebiliyor.


Comments


bottom of page